Головна
Реєстрація
Вхід
Понеділок
15.08.2022
22:09
Вітаю Вас Гість | RSS
Ніжинський міськрайонний відділ ДУ "Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України"

Меню сайту

Категорії розділу
Санітарно-освітня робота [221]

 Каталог статей 
Головна » Статті » Санітарно-освітня робота » Санітарно-освітня робота

Якість питної води в деокупованих населених пунктах
ЯКІСТЬ ПИТНОЇ ВОДИ В ДЕОКУПОВАНИХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТАХ

Збройна агресія російської федерації проти України внесла значні корективи в життя населення нашої країни, в життя кожного українця. Речі на які ми не звертали уваги в мирному житті і були доступні кожному стали для багатьох недосяжним благом. Особливо гостро стало питання забезпечення населення якісною питною водою на тимчасово окупованих та деокупованих населених пунктах, адже під час бойових дій була пошкоджена інфраструктура населених пунктів, в тому числі зазнали руйнувань і джерела та системи водозабезпечення. Крім того, в населених пунктах, де ведуться активні бойові дії, можливе забруднення водоносних горизонтів.
На виконання наказу МОЗ України від 08.04.2022р. № 597 «Деякі питання забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення під час ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України», фахівцями Ніжинського міськрайонного відділу ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» проведено відбір проб води питної для проведення лабораторних досліджень за санітарно - хімічними та мікробіологічними показниками з джерел централізованого та нецентралізованих джерел водопостачання по деокупованим населених пунктах Талалаївської ТГ та Лосинівської ТГ.
При дослідженні води за санітарно-хімічними показниками, з 17 проб невідповідності виявили у 11, це 64,7% (з джерел децентралізованого водопостачання - 10 проб та з джерел централізованого водопостачання - 1 проба), в основному реєструвалися відхилення за органолептичними показниками, вмістом нітратів, заліза загального та показником загальної жорсткості. Перевищення нормативних значень зареєстровано по населеним пунктам: с. Світанок, с. В.Дорога, с. Терешківка, с. Калинівка, с. Кравчиха, с. Станція Лосинівська.
При дослідженні води на мікробіологічні показники, з 17 досліджених проб не відповідає санітарним нормам 1проба (5,9%) – виявлено невідповідність за вмістом загальних колі форм (шахтний колодязь в
с. В.Дорога).
За результатами досліджень головам Талалаївської ТГ та Лосинівської ТГ, старостам населених пунктів де були зареєстровані невідповідності якості питної води, надано рекомендації щодо вживання води з обстежених джерел водопостачання, забезпечення населення питною водою гарантованої якості та приведення всіх джерел водопостачання до вимог санітарних норм.

Слід пам’ятати, що питна вода, яка не відповідає гігієнічно-обгрунтованим нормативним показникам, негативно впливає на організм людини.
Так, невідповідність питної води за санітарно-мікробіологічними показниками може спричинити підвищення захворюваності серед населення на такі захворювання, як вірусний гепатит А, черевний тиф, дизентерія, холера, рота вірусні інфекції, лептоспіроз тощо.
Підвищений вміст нітратів може викликати таке захворювання, як водно-нітратна метгемоглобінемія, яка полягає у кисневому голодуванні тканини. Гостре нітратне отруєння у дітей в 7-8% випадків закінчується смертю.
Підвищена жорсткість згубно впливає на серцево-судинну систему та роботу кишківника, адже тверда вода активно взаємодіє із тваринними білками і осідає на його стінках, таким чином моторика погіршується і відбувається накопичення солей. З’являються проблеми опорно-рухового апарату, погіршується робота жовчних проток, може розвинутись сечокам’яна хвороба.
Тому необхідно знати, яку воду ми споживаємо і чи ця вода безпечна.
Будьте здорові, пийте воду належної якості та бережіть себе!
Категорія: Санітарно-освітня робота | Додав: sanepidem (01.06.2022)
Переглядів: 18 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Copyright MyCorp © 2022
Хостинг від uCoz